Zwycięstwo w samej końcówce

W meczu 2 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej w sezonie 2016/2017, które odbyło się w sobotę, 20 sierpnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał przed własną publicznością zespół Unii Złoty Stok 1:0 (0:0). Bramkę na wagę pierwszego ligowego kompletu punktów w tym sezonie zdobył w 4 minucie doliczonego czasu gry Rafał Lipiński, dla którego był to premierowy gol w Zielono-Czerwonych barwach.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali goście ze Złotego Stoku, jednak mimo optycznej przewagi mieli mało sytuacji bramkowych, a najgroźniej pod naszą bramką było po stałych fragmentach gry. Zdrój w tym czasie nastawił się na kontrataki i po kilku szybkich wypadach pod bramkę gości mógł objąć prowadzenie, ale w naszych szeregach, tak jak w drużynie ze Złotego Stoku brakowało skuteczności. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy i Zdrój bezbramkowo remisował z Unią.

Po zmianie stron lepiej zaczął poczynać sobie nasz zespół i raz za razem gościł w okolicach bramki złotostoczan, którzy w tej części gry nastawili się na kontrataki i kilkukrotnie zagrażali naszej bramce. Przez praktycznie całą drugą odsłonę właśnie tak wyglądał obraz tego spotkania, choć lepsze sytuację do zdobycia gola miał Zdrój. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem swoją ostatnią akcję skonstruowali Zielono-Czerwoni. Mateusz Kałwak dostał futbolówkę i zagrał prostopadle do Rafała Lipińskiego, który mając przed sobą tylko golkipera Unii uderzył bez namysłu i wyprowadził Zdrój na jednobramkowe prowadzenie, a na jedlińskim Stadionie zapanowała wielka radość. Chwilę później cała drużyna zaprezentowała cieszynkę w postaci kołyski dla nowo narodzonego syna bramkarza jedlinian, Patryka Perlaka. Po wznowieniu gry goście ze Złotego Stoku przeprowadzili jeszcze jedną akcję, ale broniący tego dnia dostępu do naszej bramki Arkadiusz Wtulich do spółki z Łukaszem Samcem zażegnali niebezpieczeństwo. Kilka sekund później sędzia główny zakończył to spotkanie i Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał u siebie Unię Złoty Stok 1:0.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Szczęście, którego zabrakło w meczu ze Zjednoczonymi Żarów dzisiaj do nas wróciło i chyba zasłużenie inkasujemy 3 punkty. Mimo, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była rewelacyjna, to w drugiej zagraliśmy już o niebo lepiej, czego efektem było kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia. Dlatego też wielkie brawa po raz kolejny nalezą się wszystkim naszym zawodnikom, za wysiłek włożony w to spotkanie. Zespół ze Złotego Stoku nie jest słabą drużyną i zdobędzie jeszcze nie jeden komplet oczek. Podziękowania kierujemy również w stronę naszych kibiców, którzy licznie przybyli na Stadion i pomogli w odniesieniu tego zwycięstwa.Teraz jednak zapominamy już o meczu z Unią i skupiamy się na pojedynku 3 kolejki. Zdrój po raz trzeci z rzędu zagra u siebie. Tym razem podopieczni Radosława Kwiatkowskiego podejmować będą zespół Iskry Jaszkowa Dolna. Początek meczu w niedzielę, 28 sierpnia 2016 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Zdrój Jedlina-Zdrój – Unia Złoty Stok 1:0 (0:0)
1:0 90+4' Rafał Lipiński

Żółte kartki: Dominik Dudek, Bartosz Chabrowski (Zdrój)

Zdrój: 12. Arkadiusz Wtulich, 16. Piotr Siara, 5. Maciej Kwiatkowski, 7. Bartosz Chabrowski, 3. Łukasz Samiec, 11. Paweł Zasada (60' 6. Damian Kraus), 10. Dominik Dudek, 8. Maciej Piwoński (46' 9. Rafał Lipiński), 2. Václav Pohl, 14. Mateusz Kałwak (90+5 19. Bartłomiej Kruszyński), 17. Konrad Karkułowski (46' 4. Piotr Kałoń). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Bartłomiej Tokarski (Kolegium Sędziów – Świdnica).