Domowa niemoc trwa

W spotkaniu 5 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, które zostało rozegrane w sobotę, 10 września 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek, zespołem Piławianki Piława Górna 2:3 (1:2). Bramki dla Zielono-Czerwonych zdobyli Bartosz Chabrowski, oraz Robert Kubowicz.

Od początku meczu do ataków ruszyli Zielono-Czerwoni i już w 9 minucie objęli prowadzenie. Szybka akcja Łukasza Samca lewą stroną, który dośrodkował piłkę po ziemi w pole karne. Do futbolówki najszybciej doszedł Bartosz Chabrowski i silnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Nie minęło nawet 5 minut a znowu był remis. Na strzał zza pola karnego zdecydował się zawodnik z Piławy Górnej i piłka na nasze nieszczęście wylądowała w siatce. Po tym golu nadal aktywniejszy był Zdrój, jednak w 22 minucie przegrywaliśmy 1:2. Ładna akcja zespołowa gości i zawodnik Piławianki mając przed sobą tylko naszego bramkarza nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem gola. Po tym trafieniu nadal lepiej prezentowała się nasza drużyna, jednak sytuacji do wyrównania stanu spotkania było jak na lekarstwo. W tym czasie przyjezdni ograniczali się do obrony własnej bramki i starali się wyprowadzać kontrataki. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój przegrywał z beniaminkiem 1:2.

Po zmianie stron Zielono-Czerwoni dążyli do jak najszybszego wyrównania, jednak w naszych akcjach brakowało skuteczności. W 55 minucie Bartosz Chabrowski strzelając głową trafił tylko w poprzeczkę, a chwilę później wydawało się, że w końcu będzie remis. Sędzia za zagranie ręką w polu karnym gości podyktował do naszej drużyny rzut karny. Do piłki poszedł Bartosz Chabrowski, jednak jego intencje wyczuł golkiper gości i ładnie sparował piłkę do boku. W końcu, na kwadrans przed końcem jedlinianie wyrównali. Wprowadzony w drugiej połowie Robert Kubowicz wywalczył rzut wolny przed polem karnym i sam przepięknym uderzeniem ze stałego fragmentu gry zdobył gola wyrównującego. Nasz zespół nadal atakował i raz za razem gościł pod bramką Piławianki, która nastawiła się na kontrataki i jeden z nich przyniósł beniaminkowi kolejne prowadzenie. Do końca meczu podopieczni Radosława Kwiatkowskiego starali się ponownie wyrównać, jednak bramek już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek, zespołem Piławianki Piława Górna 2:3.

Kolejna porażka u siebie. W czterech domowych meczach Zdrój zdobył tylko 3 punkty. Niby wszystko jest dobrze, jednak cały czas czegoś brakuje. Mimo porażki naszej drużynie należą się wielkie brawa za trud włożony w to spotkanie. Podziękowania kierujemy również w stronę jedlińskich kibiców, którzy chcieli pomóc zespołowi w tym meczu. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na kolejnych. Już w środę, 14 września 2016 roku zmierzymy się w Świdnicy w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Juniorami miejscowej Polonii-Stali, a w niedzielę, 18 września 2016 roku pojedziemy do Krosnowic na mecz z Orlętami. Pierwsze spotkanie o godzinie 17:00, drugie o godzinie 16:00. Już teraz serdecznie zapraszamy na oba spotkania wszystkich kibiców Zielono-Czerwonych.