Wysokie zwycięstwo w Niemczy

W meczu 4 kolejki rozgrywek o mistrzostwo wałbrzyskiej Klasy Okręgowej, który został rozegrany w sobotę, 3 września 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój pokonał w Niemczy beniaminka, zespół miejscowej Niemczanki aż 5:0 (4:0). Dwie bramki dla jedlinian zdobył Bartosz Chabrowski, jednego gola dołożył Rafał Lipiński, a kolejne dwa trafienia zdobyli za nas zawodnicy naszego rywala.

Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli Zielono-Czerwoni i już w pierwszej akcji meczu Bartosz Chabrowski przebiegł z piłką pół boiska, jednak nie zdążył skierować futbolówki w siatce. Chwilę później z dystansu dobrze uderzał Václav Pohl i bramkarz rywali z problemami zdołał złapać piłkę. Ataki Zielono-Czerwonych trwały nadal i w 7 minucie Zdrój objął prowadzenie. Maciej Piwoński zagrał na wolne pole do Mateusza Kałwaka, a ten będąc na pozycji spalonej nawet nie ruszył do piłki, a zawodnik Niemczanki przelobował swojego golkipera otwierając wynik meczu. Po objęciu prowadzenia nadal groźniejszy był Zdrój i raz za razem gościł pod bramką gospodarzy. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znajdował się Łukasz Samiec, jednak dwukrotnie został w porę powstrzymany przez defensorów Niemczanki. Nasz zespół podwyższył wynik w 22 minucie spotkania. Mateusz Kałwak pociągnął akcję prawą stroną i idealnie dośrodkował w pole karne do Bartosza Chabrowskiego, który podwyższył prowadzenie naszej drużyny. 10 minut później było już 3:0. Damian Krauszagrał z autu w pole karne do Rafał Lipińskiego, który minął obrońcę miejscowych i po rękach bramkarza umieścił futbolówkę w siatce. Emocje po trzecim golu jeszcze nie opadły a Zdrój podwyższył prowadzenie i prowadził już 4:0. Ponownie Damian Kraus zagrał z autu do Rafała Lipińskiego, który po raz kolejny próbował strzelać. Jego próba została jednak zablokowana i piłka trafiła do Bartosza Chabrowskiego, który mając przed sobą tylko bramkarza najpierw położył go, a następnie strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie jedlinian. Do końca pierwszej odsłony mimo jeszcze kilku dobrych sytuacji bramek już nie było i Zdrój prowadził w Niemczy 4:0.

Druga połowa mogła znakomicie rozpocząć się dla naszego zespołu, jednak Mateusz Kałwak nie znalazł drogi do siatko trafiając tylko w boczną siatkę. Od tego momentu tempo gry spadło, gospodarze, nie mając już nic do stracenia starali się zagrozić naszej bramce, a Zdrój mądrze bronił dostępu do niej i starał się robić szybkie wypady pod bramkę Niemczanki. Miejscowym w końcu dwukrotnie udało się zagrozić naszej bramce, jednak dwukrotnie bardzo dobrze spisał się nasz bramkarz, Patryk Perlak. W końcówce znowu groźniej zaatakowali podopieczni Radosława Kwiatkowskiego i najpierw minimalnie pomylili się wprowadzenie na plac gry w drugiej odsłonie Piotr Kałoń i Ireneusz Włochowski, a w 88 minucie Zdrój prowadził już 5:0. Konrad Karkułowski dośrodkował futbolówkę z lewej strony pola karnego i obrońca z Niemczy ubiegając swojego bramkarza umieścił ją w swojej siatce. Do końca meczu emocji już nie było i ostatecznie Zdrój Jedlina-Zdrój całkowicie zasłużenie pokonał w Niemczy beniaminka rozgrywek, zespół miejscowej Niemczanki aż 5:0 (4:0).

W końcu udało się zagrać na dobrym poziomie. Brawa dla całego zespołu za zaangażowanie, trud włożony w to spotkanie i dyscyplinętaktyczną przez przeszło 90 minut. Miejmy nadzieję, że teraz utrzymamy formę, styl gry i uda się zdobywać kolejne punkty. Podziękowania kierujemy również w stronę małej grupki jedlińskich kibiców, którzy pojawili się na tym dalekim wyjeździe. Teraz przed Zdrojem mecz u siebie. Rywalem Zielono-Czerwonych będzie kolejny beniaminek, Piławianka Piława Górna. Początek w sobotę, 10 września 2016 roku o godzinie 16:00 na Stadionie w Jedlinie-Zdroju. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Niemczanka Niemcza – Zdrój Jedlina-Zdrój 0:5 (0:4)
0:1 7' Jarosław Rapacz (s)
0:2 22' Bartosz Chabrowski
0:3 32' Rafał Lipiński
0:4 35' Bartosz Chabrowski
0:5 88' Janusz Kaczmarek (s)

Żółte kartki: Remigiusz Kowerko, Patryk Kijkowski (Niemczanka) – Paweł Zasada (Zdrój)

Zdrój: 1. Patryk Perlak, 16. Piotr Siara, 5. Maciej Kwiatkowski, 10. Dominik Dudek (55' 4. Piotr Kałoń), 3. Łukasz Samiec (50' 17. Konrad Karkułowski), 14. Mateusz Kałwak (80' 11. Paweł Zasada), 2. Václav Pohl (75' 15. Łukasz Piątek), 8. Maciej Piwoński, 6. Damian Kraus (75' 19. Michał Wosiński), 7. Bartosz Chabrowski, 9. Rafał Lipiński (65' 18. Ireneusz Włochowski). Trener: Radosław Kwiatkowski.

Sędzia Główny: Pan Oskar Hupało (Kolegium Sędziów – Kłodzko).