Zdrój przegrał z Iskrą

W spotkaniu 3 kolejki wałbrzyskiej Klasy Okręgowej sezon 2016/2017, które zostało rozegrane w niedzielę, 28 sierpnia 2016 roku Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał u siebie z Iskrą Jaszkowa Dolna 1:2 (1:2). Jedynego gola dla Zielono-Czerwonych zdobył Rafał Lipiński.

Od początku mecze lepiej prezentował się Zdrój, który długo utrzymywał się przy piłce i próbował od tyłu konstruować akcje pod bramką rywali. Jednak już pierwszy wypad Iskry na naszą połowę przyniósł gościom prowadzenie. Szybka akcja prawą stroną i po precyzyjnej wrzutce w pole karne zawodnik z Jaszkowej Dolnej strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po bramce obraz gry nie uległ zmianie i to nasz zespół starał się nadal zagrażać bramce rywali i dwukrotnie stworzył sobie dogodne okazję do wyrównania stanu meczu, jednak Łukasz Samiec najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem, a następnie minimalnie chybił po strzale głową. Nasze starania zostały wynagrodzone w 36 minucie gry. Mateusz Kałwak zagrał przed pole karne do Rafała Lipińskiego, który zdecydował się na strzał i po rękach bramkarza doprowadził do wyrównania. Po bramce na 1:1 podopieczni Radosława Kwiatkowskiego chcieli jak najszybciej wyjść na prowadzenie, jednak już w 42 minucie gry przegrywali 1:2. Tym razem szybka akcja lewą stroną i dogranie w pole karne celnym strzałem zakończył jeden z graczy przyjezdnych. Do końca pierwszej odsłony bramek już nie było i Zdrój przegrywał z Iskrą 1:2.

Całą drugą połowę można opisać w kilku zdaniach. Zdrój nadal długo utrzymywał się przy piłce, jednak jedlinianie przez drugie 45 minut bili głową w mur i chyba nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji do wyrównania. Goście z kolei nastawili się na kontrataki i tylko dzięki fantastycznym interwencjom golkipera Zdroju, Patryka Perlaka nie przegrywali wyżej. Ostatecznie po 95 minutach gry sędzia główny zakończył spotkanie i Zdrój Jedlina-Zdrój uległ przed własną publicznością Iskrze Jaszkowa Dolna 1:2.

Nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć co stało się w tym spotkaniu z naszą drużyną. Mimo szczerych chęci nic nam nie wychodziło od 1 do 95 minuty. Takie mecze również się przydarzają i mamy nadzieję, że teraz może być tylko lepiej. Mimo porażki wielkie brawa dla naszych zawodników za zdrowie pozostawione na zielonej murawie Stadionu w Jedlinie-Zdroju. Podziękowania kierujemy również w stronę jedlińskich kibiców, którzy do końca wierzyli w korzystny rezultat. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu i chcemy zagrać tak, jak przyzwyczailiśmy do tego w poprzednim sezonie. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy na pierwszy wyjazd w tym sezonie. Już w najbliższą sobotę, 3 września 2016 roku Zdrój uda się do Niemczy, aby zmierzyć się tam z miejscową Niemczanką, beniaminkiem rozgrywek. Początek meczu na Stadionie w Niemczy o godzinie 16:00.